Renovace dřevěné podlahy

údržba dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou stále velmi moderní a přináší do našeho interiéru vůni dřeva a vlastně i kus přírody. Podlaha je jak všichni víme jednou z nejvytíženějších částí domu, a proto bychom jí měli věnovat co největší péči. Po několikaletém používání je třeba podlahu také vyměnit, ale pokud chceme dřevěnou podlahu zachovat, můžeme ji i zrenovovat.

Na co se před renovací dřevěné podlahy připravit

Renovace dřevěné podlahy není zase až tak náročná, ale určitě se vyplatí. Celá realizace totiž stojí daleko méně peněz, než kdybychom podlahu chtěli vyměnit. Do takové realizace bychom se ale neměli pouštět sami. Nejde sice o nijak náročnou práci, ale odborná firma, která se renovacemi podlah zabývá, má mnohaleté zkušenosti, které dobře využívá v praxi. Naše renovace svépomocí by mohla dopadnout nepříjemným zjištěním, že výsledek není zase až tak podle našich představ.

Jak  při renovaci dřevěné podlahy postupovat

Výběr spolehlivé firmy záleží čistě jen na našem uvážení. V okolí jich bude jistě několik. Profesionální  týmy firem přesně ví, co mají dělat. Na nás pouze je, dohodnout si podmínky, aby výsledek stál za to. Technik nejdříve zjistí míru poškození dřevěné podlahy a navrhne možné řešení. Je třeba nejdříve vytmelit spáry a různé mezery, zjistit, zda se podlaha v některých místech za ta léta nehýbe, upevnit ji a postupovat dále. Celá plocha se pak musí řádně vybrousit, vysát z nečistot a prachu z broušení a pak následuje lakování, voskování nebo olejování dřevěné podlahy tak, aby se zachoval vzhled a podlaha sloužila dalších několik let.

údržba dřevěné podlahy
údržba dřevěné podlahy

Co když podlaha vrže

I tyto případy se stávají a patří k častým problémům dřevěné podlahy. Dřevěná prkna zkrátka po letech začnou skřípat a vrzat, což je velmi nepříjemný stav. Samozřejmě, že musíme nejdříve zjistit, která prkna vrzání způsobují. Tato situace je opět stvořená pro odborníky. Vědí přesně, jak se k takovému problému postavit a odstranit ho.

Vyrovnání dřevěné podlahy

Postupem času se stane, že dřevěná prkna seschnou nebo se zkroutí a my je musíme nějakým způsobem vyrovnat. V první řadě je třeba upevnit podlahové nosníky. Opět práce vhodná pro profesionální firmu, zabývající se renovací podlah. Tato část renovace není zrovna jednoduchá. Podceňovat tuto část renovace dřevěné podlahy se určitě nevyplácí.

Pro jakoukoliv renovaci dřevěných podlah je určitě na místě, poradit se s odborníky. Své práci dobře rozumí a poradí nám nejen s celou realizací renovace. Díky kvalitnímu a šetrnému ošetření zachováme podlaze vzhled a životnost na hodně dlouhou dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

12 + six =