Jak opticky zvětšit místnost

Současné bydlení si vyžaduje určitý styl. Stavby staršího data jsou většinou s malými místnostmi a odstranění jejich stěn je celkem náročné. Proto bychom měli uvažovat o tom, jak místnost zvětšit. Nabízí se samozřejmě řešení v podobě nové výmalby, která nám může pokoje opticky zvětšit a to v případě, že zvolíme vhodnou barvu.

Jakou tedy zvolit barvu?

Klíčem pro zvětšení prostoru, lze dosáhnout tím, že celý pokoj bude v jasných barvách. Je známo, že pokud jde o barvy, které zvětšují interiér, je bílá bezkonkurenční a dokáže rozsvítit i velmi malý povrch. Podobný efekt lze dosáhnout použitím světle šedé a béžové nebo kombinací bílé s jiným, chladným odstínem, jako je modrá, ale nesmí to být odstíny tmavšího rázu. Vyvarovat bychom se měli také vzorovaných tapet, protože ty naopak prostor ještě zmenší.

Malování bytu
Jak dobře vymalovat byt, aby vypadal dobře?

Bílá je prostě bílá

Bílá barva je královnou mezi barvami, může se kombinovat se všemi barvami, jaké existují a pořád bude barvou vhodnou pro všechny interiéry. Je to elegantní a krásná dáma, která dominuje každému interiéru, jen občas se bojíme improvizovat a považujeme ji spíše za nudnou. Ale na druhou stranu jde o barvu, která působí čistě až doslova andělsky. Bílá barva na stěnách našeho bytu má za úkol prosvětlit byt a vytvořit neutrální základ.

Co dělat s vysokým stropem

Pokud máme v bytě vysoký strop, můžeme jej opticky snížit a to dokonalou malbou. Strop v místnosti vymalujeme tmavší barvou, například modrou, ale stěny musíme naopak mít světlé. Tady by se nejvíce hodila bílá. Nemusíme se obávat, že něco pokazíme, ale pokud si do této situace z jakéhokoliv důvodu netroufneme, vyplatí se zavolat na pomoc profesionální malířskou firmu. Pracovníci těchto firem mají bohaté praktické zkušenosti, které se určitě hodí.

Zvětšení prostoru

Pokud ale stále řešíme zvětšení prostoru a nevíme si rady, malíři pokojů jsou tady od toho, aby nám poradili a dokonce, aby nám celý nápad s barvami zrealizovali. Prakticky to znamená, že světlé barvy s bílou barvou ve vedení nám opticky prostor zvětší. O jeden stupeň vetší místnost získáme, také když podlaha bude ve stejném odstínu, nebo alespoň přibližně. Sjednotit celou místnost můžeme i tím, že dveře budou ve stejné barvě jako stěny. Takže se nemusíme obávat, že náš malý byt bude jen v bílém tónu. Barvy mohou být součástí i našeho interiéru, jen musíme zvolit správnou kombinaci.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

seventeen + eighteen =